اضافه شدن پادکست روان‌شناسی مثبت در بیماری همه‌گیر

روان‌شناسی مثبت در بیماری همه‌گیر

در 20 سال گذشته، حوزۀ روان‌شناسی مثبت از یک ایدۀ نوپا به جنبشی جهانی تبدیل شده است. روان‌شناسی مثبت عبارت است از پژوهش علمی نقاط قوتی که افراد را توانمند می‌سازد و آنها را به تلاش وامی‌دارد. امروز در خدمت دکتر مارتین سلیگمن هستیم تا دربارۀ نقش روان‌شناسی مثبت در خودشکوفایی در دورۀ پاندمی صحبت کنیم.

درباره کارشناس برنامه

میهمان و کارشناس این بخش از پادکستِ صحبت از روان‌شناسی دکتر مارتین سلیگمن است. ایشان مدیر مرکز روان‌شناسی مثبت پن در دانشگاه پنسیلوانیا و استاد تمام روان‌شناسی بنیاد خانواده در تالار زلرباخِ دپارتمان روان‌شناسی پن است. وی همچنین مدیر ارشد برنامۀ کاربردی روان‌شناسی مثبت‌گرا است. دکتر سلیگمن از مراجع برجسته در زمینۀ روان‌شناسی مثبت‌گرا، تاب‌آوری، درماندگی آموخته شده، افسردگی، خوش‌بینی، بدبینی و مداخلات پیشگیری از افسردگی با تمرکز بر نقاط قوت و بهزیستی است. وی بیش از 350 مقاله در نشریه‌های علمی و 30 کتاب به رشتۀ تحریر درآورده است. وی در سال 1998 رئیس انجمن روان‌شناسی آمریکا بود، یکی از ابتکارهای دورۀ ریاست دکتر سلیگمن ترویج روان‌شناسی مثبت‌گرا به‌عنوان رشته علمی بود.

درباره برنامه صحبت از روان‌شناسی

صحبت از روان‌شناسی مجموعه پادکست‌های صوتی است که در هر بخش آن‌یکی از پژوهشگرانِ برجسته در حوزه‌های مختلف روان‌شناسی را دعوت می‌کنند تا درباره برخی از آخرین و مهم‌ترین پژوهش‌های روان‌شناسی خود صحبت کنند. این پادکست‌ها را انجمن روان‌شناسی آمریکا تولید کرده است و به همت گروه پرشین آپا با هدف به‌کارگیری علم روان‌شناسی در زندگی روزمره در راستای منفعت جامعه و بهبود کیفیت زندگیِ فارسی‌زبانان، ترجمه و تدوین کرده‎‌ایم.

مهر 10, 1401

0 پاسخ به "اضافه شدن پادکست روان‌شناسی مثبت در بیماری همه‌گیر"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.