• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اضافه شدن پادکست خلاقیت، بینش و «لحظات یافتم‌یافتم» به مجموعه پادکست های آکادمی پرشین آپا

«لحظه‌های یافتم‌یافتم» منجر به برخی از بزرگ‌ترین دستاوردهای بشر در علم پزشکی، ریاضیات و هنر شده است؛ اما این لحظه‌ها، آنچنان هم شگرف و ناگهانی نیستند، تقریباً همۀ ما به حل مسائل‌ آزاردهنده‌مان پرداخته‌ایم آن هم در مواقعی که اصلاً انتظارش را نداشتیم و به صورت بینش مندانه تجربه کرده‌ایم. در این پادکست، جان کنیوز به تفاوت بینش خلاقانه با تفکر تحلیلی، منشاء این بینش در مغز، چگونگی افزایش خلاقیت و آماده ساختن خود برای تجربۀ بیشتر این «لحظه‌های کلیدی» پرداخته است.

درباره کارشناس برنامه

میهمان و کارشناس این بخش از پادکستِ صحبت از روان‌شناسی جان کنیوز است. ایشان استادتمام روانشناسی دانشگاه درکسول در فیلادلفیا هستند و به تحقیق دربارۀ مبانی عصبی و شناختی خلاقیت، بینش و حل مسئله مشغول است. وی متخصص ثبت الکتروآنسفالوگرام (EEG) با تراکم بالا در فعالیت‌های مغزی است او همچنین از تحریک جریان مستقیم درون­ جمجمه‌ای(tDCS) و تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی (fMRI) بهره می‌گیرد. پژوهش‌های او در رسانه‌هایی چون New Yorker، مجلۀ وال استریت، رادیو عمومی ملی ایالات متحده در اخبار و گزارش‌های جهان، مجلۀ The Times (لندن) و سایر رسانه‌های چاپی و الکترونیکی منتشر شده است. او نویسندۀ کتاب عامل یافتم‌یافتم: بینش خلاقانه و مغز به همکاری مارک بیمن، PhD است.

درباره برنامه صحبت از روان‌شناسی

صحبت از روان‌شناسی مجموعه پادکست‌های صوتی است که در هر بخش آن‌یکی از پژوهشگرانِ برجسته در حوزه‌های مختلف روان‌شناسی را دعوت می‌کنند تا درباره برخی از آخرین و مهم‌ترین پژوهش‌های روان‌شناسی خود صحبت کنند. این پادکست‌ها را انجمن روان‌شناسی آمریکا تولید کرده است و به همت گروه پرشین آپا با هدف به‌کارگیری علم روان‌شناسی در زندگی روزمره در راستای منفعت جامعه و بهبود کیفیت زندگیِ فارسی‌زبانان، ترجمه و تدوین کرده‎‌ایم.

فروردین 24, 1401

0 پاسخ به "اضافه شدن پادکست خلاقیت، بینش و «لحظات یافتم‌یافتم» به مجموعه پادکست های آکادمی پرشین آپا"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

  • آدرس: البرز، کرج، جهانشهر، خیابان استانداری، کوچه توکلی، پلاک 61، واحد3
  • شماره های تماس :       09129635009
  •                              34464070_026
  •                              34464080_026
  •                              34464090_026
  • پست الکترونیک:  [email protected]
  • کد شامد دریافت شده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 1-1-866854-65-0-1

 

تمام حقوق، برای شرکت روان فناوران هوشمند مولد با شماره ثبت ۳۸۴۰۳ و وبسایت ce.persianapa.com محفوظ می باشد و هرگونه تکثیر، اسکن و کپی برداری از تمامی یا حتی بخشی از مقالات و کلیپ های آموزشی، حتی با ذکر نام منبع شرعا، قانونا و عرفا ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. شرکت روان فناوران هوشمند مولد هیچگونه رضایتی در این زمینه ندارد.  

کد شامد دریافت شده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 1-1-866854-65-0-1