• ورود
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فرهنگ ارتباط جنسی (فحشا)

اکنون دوره‌ای بی‌سابقه در تاریخ تمایل‌های جنسی انسان است. سن ازدواج و باروری به طرز چشمگیری به‌تعویق‌افتاده درحالی‌که سن بلوغ کاهش‌یافته است. در نتیجه دوره‌ای به وجود آمده است که در آن جوانان از لحاظ فیزیولوژیکی توانایی تولیدمثل دارند اما از لحاظ روان‌شناختی و اجتماعی برای مستقر شدن و تشکیل خانواده، آمادگی ندارند. این عوامل ممکن است باعث افزایش فحشا در بین جوانان باشد. امروزه فرهنگ فحشایی بیانگر تغییری آشکار در آزادی و پذیرشِ رابطه جنسی بدون تعهد است. فاحشه‌گری در این مقاله به‌عنوان رابطه کوتاه جنسی بدون تعهد بین افرادی تعریف می‌شود که شریک زندگی صمیمی یکدیگر نیستند یا حتی باهم قراری ندارند؛ و از تغییرهای کلی اجتماعی سرچشمه گرفته است که طی یک قرن گذشته رخ‌داده است. در اولین پژوهش در زمینة بررسی مسئله عزت‌نفس و فحشا: هر دو گروه زنان و مردان که قبلاً رابطه جنسی بدون تعهد داشتند، در مقایسه با افرادی که تجربه رابطة جنسی بدون تعهد نداشتند، در عزت‌نفس نمره کلی پایین‌تری دریافت کردند.

اهداف دوره:

     1. توصیف مفهوم و بافت فرهنگ امروزی فحشا

     2. بازبینی تحقیق‌های فعلی بر اساس پیامدهای روان‌شناختی و سلامت فعالیت جنسی بدون تعهد جوانان 18 تا 29 سال

     3. بررسی نقش رفتارهایِ جنسیِ بدون تعهد و تحقیق‌هایِ جامعِ جنسی‌اجتماعی درباره زندگی و تجربه‌های جوانان دانشجوی بین 18 تا 29 سال

برنامه درسی دوره

مراحل دوره
فرهنگ ارتباط جنسی (فحشا)(pdf) 00:00:00
برگزاری آزمون (فرهنگ ارتباط جنسی (فحشا)) 00:00:00

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

قيمت خصوصی دوره محدودامتیاز: 0 از 0 رای

0

  • 2 سال‌, 9 ماه
0 دیدگاه
1 دانشجو
تمام حقوق، برای شرکت روان فناوران هوشمند مولد با شماره ثبت ۳۸۴۰۳ و وبسایت ce.persianapa.com محفوظ می باشد و هرگونه تکثیر، اسکن و کپی برداری از تمامی یا حتی بخشی از مقالات و کلیپ های آموزشی، حتی با ذکر نام منبع شرعا، قانونا و عرفا ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. شرکت روان فناوران هوشمند مولد هیچگونه رضایتی در این زمینه ندارد.  

کد شامد دریافت شده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 1-1-866854-65-0-1